Pnömatik regülatör, şartlandırıcı, üçlü şartlandırıcı, ikili şartlandırıcı, hava filtresi, yağlayıcı, filtreli regülatör ve diğer hava hazırlayıcı çeşitleri Regülatör, şartlandırıcı veya genel ismi ile pnömatik hava hazırlayıcılar, sisteme giden basınçlı havanın uygun hale getirilmesini sağlayan genel araçlardır. Hava hazırlayıcılar havanın temizliği, doğru basınç aralığında iletilmesi ve yağlanmasını sağlarlar.Daha Fazla Bilgi


Sistemin uzun ömürlü, verimli çalışması açısından hava hazırlayıcılar pnömatik sistemde bulunması gereken elemanlardandır. Kompresörden başlayarak valfle giden basınçlı havanın karbon atıkları başta olmak üzere çeşitli partikülleri iletmesi sonucunda sistemde arızalar oluşabilmektedir. Bunun yanında basıncı ayarlanmamış (regüle edilmemiş) hava valflerin doğru çalışmasını engelleyip, kısa sürede bozabilmektedir. En son olarak da yağsız kalan havanın valf veya silindirlerde yapacağı tahribat pnömatik sistemin kısa sürede arızalanmasına sebep olur. Bu bakımdan hava şartlandırıcılar büyük önem taşırlar.

Hidroteknik olarak Pemaks, Jelpc, Rexroth ve SMC markalarına ait hava hazırlandırıcıları stok tutmaktayız. Sisteminiz için en uygun hava hazırlayıcı seçimini yapmak için lütfen iletişim kurunuz.