Kuruluş

Denizli sanayi tarihinde önemli yer tutan Emsan Emaye Fabrikası'nın ve kendi işletmemiz Şahlan'ın ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına bölgemizde ve hatta ülkemizdeki eksiği gören Faruk Alyaz tarafından Hidroteknik firması Denizli'de kurulmuştur.

02.10.1985

İlk Başarılar

Bölgesinde tekstil, kablo ve madencilik sanayinin gelişimine paralel olarak Hidroteknik, çok farklı sektörlere özel projeler üreten bir mühendislik firması olma misyonu kazanmıştır. Kendisine ait hidrolik valfler imal eden, özgün tasarımları sektör standardı olarak benimsenen Hidroteknik, bugün bile sektöre hizmet veren kadrolarını yetiştirmeye başlamıştır.

08.01.1990

Alyaz İş Merkezi'ne Taşınma

Hidroteknik; Denizli 1. Sanayi Bölgesi'ndeki konumundan şu an da faaliyet gösterdiği Alyaz İş Merkezi'ndeki konumuna taşındı. İmalat, servis, satış ve projelendirme ihtiyaçlarına tek noktadan hizmet verebilecek yapıda imkanları ile Hidroteknik çözüm ortaklığı misyonunu benimsedi.

02.10.2004

ISO 9001 Sertifikası Alınması ve AKDER Üyeliği

Hidroteknik, kurumsal yapısını güçlendirmek için uluslararası kalite standartlarını izlemeye karar vererek ISO 9001 Sertifikası'nı en yetkin kuruluştan almış ve günümüzde de uygulamaktadır. Hidroteknik ayrıca akışkan gücü sektörünün çatı kuruluşu olan Akışkan Gücü Derneği'ne ve dolayısı ile CETOP'a üye olmuştur.

07.01.2006