Kartriç valfler, hidrolik sistemlerde akışkan akışını kontrol etmek için kullanılan modüler ve kompakt valflerdir. Genellikle manifold bloğu üzerine monte edilen bu valfler, farklı fonksiyonları yerine getirecek şekilde çeşitli tip ve boyutlarda üretilmektedir. Kartriç valfler, kompakt yapıda yüksek performans sunması nedeniyle endüstriyel uygulamalarda yaygın olarak tercih edilmektedir. Kartriç valf uygulamaları için özel blok imalatı tasarımdan imalat süreçlerine kadar Hidroteknik bünyesince yapılmaktadır.Daha Fazla Bilgi


Kartriç valfler, her biri belirli bir işlevi yerine getiren farklı tiplerde üretilir:

  • Basınç Kontrol Valfleri: Sistemdeki basıncı düzenler.
  • Akış Kontrol Valfleri: Hidrolik akış hızını kontrol eder.
  • Yön Kontrol Valfleri: Hidrolik akış yönünü değiştirir.
  • Özel Kontrol Valfleri: Özel tipte üretilmiş kartriç valflerdir

Kartriç valfler aşağıdakil çeşitli endüstriyel ve mobil uygulamalarda yaygın olarak kullanılır:

  • İş Makinaları: Ekskavatör, yükleyici, vinç gibi ağır makinalarda hidrolik sistemlerin kontrolü.
  • Tarım Makineleri: Traktörlerin ve diğer tarım ekipmanlarının hidrolik devrelerinde.
  • Üretim ve Fabrika Otomasyonu: Hidrolik presler, enjeksiyon makineleri ve diğer otomasyon ekipmanları.
  • Denizcilik: Gemi ve deniz taşıtlarındaki hidrolik sistemlerin kontrolü.
  • Havacılık: Uçakların iniş takımı ve kontrol yüzeyleri gibi hidrolik sistemlerinde.

Kartriç valfler modüler tasarıma sahiptirler. Böylece değiştirilmesi veya bakımı kolaydır; çünkü manifold bloklarından hızlı bir şekilde sökülebilirler. Küçük boyutları sayesinde yerden tasarruf sağlarlar. Farklı işlevlere yönelik çeşitli tiplerde mevcut olmaları nedeniyle geniş bir uygulama alanına hitap ederler. Valflerin hızlı ve kolay değiştirilmesi, bakım sürelerini ve maliyetlerini azaltır.. Hidrolik sistemlerin verimli ve güvenilir çalışmasını sağlayan kritik bileşenlerdir. Endüstride hem performans hem de bakım kolaylığı nedeniyle tercih edilmektedir.

Hidroteknik olarak kartriç valf teknolojisinde Sun, HydraForce, Sun Hydraulics gibi dünya markaları ile çalışmaktayız. Bunu yanında özel kavite ihtiyaçları ve lojik çözümlerde ekonomik fiyatları ile öne çıkan Tayvan menşeili Winner markası ile çalışmaktayız.

Kartriç valflerimiz için gerekli olan manifoldların (hidrolik blokların) tasarımı ve üretimi Hidroteknik bünyesince yapılmaktadır. Teknik değerlere uygun alüminyum veya çelik gövdeden valf blok tasarım ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçiniz.