Hidrolik blok silindirler, birçok sektörde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Özellikle pozisyonlama, sıkma, destekleme, bükme, kesme, delme, perçinleme, açma-kapama, kaldırma-indirme, itme ve çekme işlemleri için ideal çözümler sunar. Kalıp imalatçılığı için uygun hidrolik silindirdir. Kompakt blok tasarımı, çeşitli bağlantı seçenekleri, sertleştirilmiş piston mili ve NBR ile FKM keçe seçenekleri mevcuttur.Daha Fazla Bilgi


Çift Etkili Blok Silindirler

Çift etkili blok silindirler, hidrolik güçle çalışan tüm doğrusal hareketlerde çok yönlü bir şekilde kullanılabilir. Hem itme hem de çekme kuvveti üretebilirler, bu da onları geniş bir uygulama yelpazesi için uygun hale getirir. Bu özellik, strok süresinin tam olarak hesaplanabilmesini ve yüksek tekrarlanabilirlik ile güvenli performans sağlar.

Yay Geri Dönüşlü veya Dönüşsüz Tek Etkili Blok Silindirler

Tek etkili blok silindirler, geri çekme kuvveti gerektirmeyen veya pistonun dış bir kuvvetle geri çekildiği hidrolik doğrusal hareketlerde kullanılır. Bu silindirler, yay dönüşlü veya yaysız olarak çalışabilir. Basınç uygulandığında piston uzar; yay dönüşüne sahip modellerde basınç tahliyesi sonrasında piston yay kuvvetiyle geri çekilir. Yay, sürtünme kuvvetlerini yenmeli ve hidrolik yağı tekrar depoya aktarmalıdır. Yay dönüşü olmayan modellerde, piston basınç tahliyesi sonrasında dış bir kuvvetle geri çekilir. Bu tür silindirler, aynı uzunluktaki çift etkili silindirlerle aynı strok uzunluğuna sahiptir.

Eğer kesme yağlama maddeleri ve soğutucuların silindire girmesi riski varsa, merkezi metal hava filtresine bir havalandırma hortumu bağlanmalı ve bu hortum güvenli bir konuma yerleştirilmelidir.